Spektale profilaktyczne

19.11.2019 | Wydarzenia

W dniu 14.11.2019 odbył się spektakl profilaktyczny „Bajkowy przekładaniec” w wykonaniu aktorów Teatru art.

Spektakl profilaktyczny „Szczęście za rogatką”
14 listopada 2019 r. uczniowie klas V – VIII obejrzeli spektakl pt. „ Szczęście za rogatką” przygotowany przez TEART z Krakowa. Przedstawienie finansowane było przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słopnicach. Mottem spektaklu były słowa Janusza Korczaka: „wszystkie problemy dotyczące młodzieży powinny być rozwiązywane tylko z jej uczestnictwem”. Aktorzy na scenie uwrażliwiali uczniów na koszmar jakim jest narkomania, alkoholizm. Poszczególne sceny przeplatane piosenkami ukazywały tragiczne losy różnych bohaterów, którzy walczyli i walczą z tym zagrożeniem Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali słów jakie kierowali do nich aktorzy. Aktorzy namawiali do szukania dróg alternatywnych, konstruktywnego działania, które daje poczucie własnej wartości i siły, do przyjaźni i zrozumienia.

spektakl bajka

Autor: Dyrektor |  Data wytworzenia informacji: 19.11.2019