Historycznie i turystycznie

23.10.2019 | Wydarzenia

Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówek po historycznych miejscach

Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówek po historycznych miejscach położonych u podnóża i na stokach Mogielicy. Wycieczka odbyła się w ramach święta szkoły. Uczniowie z klas 5-8 mieli możność zapoznania się z wydarzeniami, które miały miejsce na naszym terenie w czasach drugiej wojny światowej. Bohaterowie, ciekawostki i okoliczności tych wydarzeń są opisane na tablicach ścieżki historycznej. Uczniowie poznali też świadectwa mieszkańców Podmogielicy, które zbierali i utrwalali przez lata nauczyciele naszej szkoły, np. historię grobów leśnych w osiedlu Groń.
Atrakcje historyczne uzupełnione zostały przez atrakcje turystyczne, czyli zdobycie szczytu Mogielicy oraz ognisko i pieczenie kiełbasy. A ponieważ mamy miesiąc październik, imprezę zakończyliśmy wspólnym różańcem.
Wycieczka, choć forsowna, na pewno będzie mile wspominana.

Wycieczka ognisko

Autor: Dyrektor |  Data wytworzenia informacji: 23.10.2019