Aktualności

VI powiatowy konkurs recytatorski "Jan Paweł II jako artysta"

28.10.2019 | Wydarzenia

„Jestem radosny, wy też bądźcie” –pod tym hasłem w dn.23.10.2019 przebiegała kolejna edycja konkursu recytatorskiego

„Jestem radosny, wy też bądźcie” –pod tym hasłem w dn.23.10.2019 przebiegała kolejna edycja konkursu recytatorskiego zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. J.P. II w Limanowej.
Głównym celem konkursu było przybliżenie młodym ludziom twórczości literackiej świętego, będącej pięknym przekazem nauczanych przez niego wartości. Konkurs upamiętniał również 100. letnią rocznicę urodzin Wielkiego Polaka –Karola Wojtyły.
Prezentacje uczniów odbywały się w kategoriach: poezja i proza. Jury oceniało wykonanie pod kątem doboru repertuaru, poprawności recytatorskiej i interpretacji tekstu. Naszą szkolę reprezentowały uczennice z kl.7 Karolina Ubik i Karina Wikar. Był to ich debiut artystyczny na tak szerokim forum. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Cieszymy się, że w ten sposób mogły popularyzować wśród rówieśników głębię nauczania Jana Pawła Wielkiego i piękno języka ojczystego. Naszym uczennicom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Autor: Dyrektor |  Data wytworzenia informacji: 28.10.2019