Przejdź do treści
baner_szkoły
Przejdź do stopki

Pracownia informatyczna

Treść

W ramach programu „Pracownie internetowe dla szkół” do którego przystąpiła nasza placówka, Ministerstwo Edukacji przekazało szkole nowoczesna pracownię komputerową. W jej skład wchodzi serwer, dziesięć stacji  uczniowskich, laptop, rzutnik, drukarka i skaner. Komputery pracują w sieci z dostępem do Internetu. Przy okazji inwestycji na terenie szkoły, pracownia została przeniesiona do nowej sali. Zakupiono stoliki komputerowe i krzesła z regulowaną wysokością. Wykonano potrzebne instalacje.

W sali komputerowej lekcje mają wszystkie dzieci, zarówno z młodszych, jak i starszych klas. Odbywają się też tam zajęcia dodatkowe. Można także przeprowadzać konferencje i szkolenia. Pracownia może być bezpłatnie udostępniana również na potrzeby szkoleń wiejskich.

Zajęcia komputerowe w pracowni cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Uczniowie poznają zasady pracy komputerów, obsługi programów i korzystania z sieci. Duży nacisk kładzie się na edukację o bezpiecznym i właściwym korzystaniu z Internetu.

Pracownia jest ważnym elementem oferty edukacyjnej szkoły.

 

88046